قوانین و مقرارات سایت آلمادو

قوانین و مقررات آلمادو

شرایط ثبت نام در سایت آلمادوبرای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی  رایگان است، اما قوانینی که ذکر شده لازم‌الاجرا هستند.

1-کاربران آلمادو باید هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت ، از کلماتی درخور و شایسته  به عنوان نام کاربری خود استفاده کنند.
2- کاربر حق درج اطلاعات اشخاصی غیر از خود را جهت ثبت‌نام ندارد و تعهد میکند اطلاعات درج شده در سایت، به صورت کاملا درست وارد شده‌است . در صورت ورود اطلاعات ناقص و نادرست، مسئولیت عواقب بعدی به عهده‌ی خود کاربر می‌باشد.
3-سایت آلمادو حق دارد جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و… از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.
4- کاربر تعهد می‌نماید هرگونه اصلاح  در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در این وب‌سایت اطلاع دهد. در غیر این‌صورت، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تبعات متوجه فروشگاهآلمادو نخواهد بود
5- اطلاعات کاربران با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت
6-خدمات و محتوياتی که تولید و عرضه می‌گرد، صرفاً جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از وب‌سایت پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی سایت مقدور میباشد.

قوانین همکاری تامین کنندگان و آلمادو:

 

شرایط، الزامات و تعهدات طرفین همکاری در آلمادو

ثبت نام و ایجاد پنل کاربری در آلمادو کاملا رایگان بوده و برای این منظور هیچگونه وجهی از تامین کنندگان دریافت نخواهد شد.

دسترسی تامین کنندگان از آلمادو جهت ارائه کالا ، مشروط به رعایت ضوابط و شرایط ذیل (قرارداد) است. شما با ورود به آلمادو ، قرارداد و شروط ضمن آن را قبول کرده و در صورت عدم موافقت با آن، امکان ارائه وفروش کالا برای شما امکان پذیر نیست. ورود تامین کنندگان به آلمادو و استفاده از خدمات آلمادو به منظور ارائه کالا به مشتریان به معنای آگاه بودن و در حکم امضاء و پذیرفتن قرارداد و رعایت سیاست‌های آلمادو است.

قرارداد تامین کنندگان کالا توسط نماینده آلمادو پرینت گرفته میشود و با مراجعه به محل تامین کننده، تایید و به آلمادو ارسال می شود. شرح کامل نحوه تعاملات آلمادو و تامین کننده و شروط ضمن قرارداد به شرح زیر است. شروط، تعهدات، قوانین و مقررات ذیل جزء لاینفک قرارداد بین آلمادو و تامین کننده می باشد و تامین کننده با تایید موارد زیر موافقت خود را اعلام مینماید..

عناوین، تعاریف و مفاهیم

 • آلمادو: پلتفرم (سکو) الکترونیکی با نام اختصاصی آلمادو.
 • تامین‌کننده: هر شخصیت حقیقی یا حقوقی ذی‌صلاح که با تایید این قرارداد نسبت به تامین محصولات مجاز کالاهای خود به منظور ارائه، عرضه، و یا فروش از طریق آلمادو اقدام مینماید..
 • درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده: درگاه تعاملی الکترونیکی اختصاصی به منظور تعامل، توافق، تایید متمم، ملحقات و پیوست‌های قرارداد بین آلمادو و تامین‌کننده و به صورت ادواری بروزرسانی خواهد شد. نحوه اجرای قرارداد در این درگاه مشخص و به تایید طرفین خواهد رسید..
 • قرارداد: مستند همکاری و تامین‌کننده که شامل این قرارداد به همراه اسناد، مدارک و ملحقات غیرقابل تفکیک و تعاملات، توافقات، متمم‌ها و پیوست‌های مورد توافق در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده می‌باشد.
 • محصول (کالا) قابل قبول: محصولی است مجاز که مشخصات تامین‌کننده آن در آلمادو با محصول ارائه شده از نظر کمیت و کیفیت مطابقت و مقررات کشور را رعایت کرده ،همچنین محصول ممنوع، تقلبی یا غیراصل نباشد و دارای عیب، ایراد، نقص، صدمه بر خلاف مشخصات نداشته باشد..
 • محصول بدلی :(Fake) محصول بدلی در کمیت و یا کیفیت و یا نظامات دچار کمبود است.
 • ویژگیهای جنس تقلبی: تفاوت در برند یا علائم تجاری، وزن یا مشخصات ظاهری، مدل، بسته‌بندی، استاندارد، گارانتی و … مصادیقی از نقص کمیت و کیفیت هستند..

تعهدات تامین‌ کنندگان کالا:

 • تامین‌کنندگان موظف اند نمایندگان خود را در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کنندگان معرفی نمایند. آلمادو آخرین فرد معرفی شده که حاوی شماره تلفن همراه و یا نشانی پست الکترونیکی است، معتبر می‌شناسد و کلیه تعاملات به ایشان ابلاغ خواهد شد. نماینده اجرایی به استثناء ارکان قرارداد، نماینده تام الاختیار تامین‌کننده می‌باشد. تامین‌کننده در محتویات درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده مسوول است و هیچ عذری از جمله عدم اطلاع از اقدامات نماینده و یا نوسانات بازار پذیرفته نیست.
 • اصل رقابت‌پذیری: در آلمادو عملکرد تامین کننده با مشتریان، براساس رقابت‌پذیری استوارشده است. تامین‌کننده بایدمحصولات خویش را با قیمت مناسبتر ارائه نماید. در خصوص محصولاتی که در مقررات و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران دارای الزامات قانون‌گذاری و یا تعرفه‌گذاری است، تامین‌کننده ملزم به اجرای صحیح آن می‌باشد به نحوی که در عملکرد آلمادو خللی ایجاد نشود. وهیچ کالایی بیشتر از قیمت مصوب به فروش نرسد.

در صورت تعقیب نهادهای ذی‌صلاح یا بازرسی نهادهای نظارتی، تامین‌کننده مکلف به ارائه توضیح، دلایل و در نهایت در صورت محکومیت، تحمل کیفر است..

 • با توجه به چیدمان آلمادو مطابق استانداردهای پذیرفته شده توسط خود، تامین‌کننده مکلف است از این استانداردها در ارائه محصول تبعیت کند. در غیر اینصورت آلمادو می‌تواند قرارداد منعقده را یکطرفه فسخ نماید..
 • تامین‌کننده مکلف است که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر ارسال و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارز، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و … از تحویل آن خودداری نکند. در غیر این صورت آلمادو می‌تواند بنا به تشخیص ، خسارات ناشی از عدم انجام تعهدات و یا تأخیر در اجرای تعهدات، از تامین‌کننده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید. علاوه بر این آلمادو می‌تواند قرارداد را یکطرفه فسخ نماید. قطع همکاری نافی حقوق قراردادی آلمادو درخصوص محاسبه و کسر جرائم و تاخیرات از محل مطالبات و تضامین تامین‌کننده نمی باشد. در صورت وقوع موارد فوق، خسارات ناشی از عمل تامین‌کننده در توافق نامه سطح خدمات منعکس میگردد..
 • تامین‌کننده موظف است فقط کالایی را به مشتری ارائه کند که از طریق سایت آلمادو دریافت و وجه آن پرداخت شده باشد..
 • طبق مواد 37 و 38 قانون تجارت الکترونیکی تامین‌کننده موظف به پذیرش محصول انصرافی مشتری و عودت وجوه در صورت دریافت می‌باشد. واضح است آلمادو می‌تواند وجه مربوطه را به مشتری مسترد و در حساب تامین‌کننده منظور کند..
 • در صورت ادعای ایراد ، عیب، کاستی یا نقص محصول توسط مشتری، مرجع تشخیص آن کارشناس آلمادو است. آلمادو می‌تواند در جهت اثبات موضوع با جلب نظر کارشناس تعیین تکلیف کند، در این صورت هزینه‌های آن توسط مشتری تامین می‌شود. در صورت احراز عیب در محصول، تامین‌کننده مکلف به استرداد کالا و یا جبران خدمت به همراه پرداخت کلیه خسارات از جمله هزینه کارشناسی، هزینه‌های حمل و نقل و عدم‌النفع می‌باشد. بدیهی است اصل بر حسن نیت و ارائه محصول مطابق با ابراز به مشتری است.
 • با توجه به الزام و التزام اشخاص از جمله آلمادو و یا تامین‌کننده به اجرای صحیح قوانین، تامین‌کننده مکلف است که کلیه قوانین مربوط به حیطه فعالیت خویش در آلمادو را رعایت و اجرا کند. تامین‌کننده موظف است نسبت به ارائه محصول، کلیه استانداردهای آلمادو را رعایت و از ارائه محصول بصورت تقلب، قاچاق کالا، تخلفات تعزیراتی همچون گران‌فروشی یا کم‌فروشی، زیرفروشی (دامپینگ)، مواد مخدر (تخدیری، محرک و یا توهم‌زا) و محصولات غیربهداشتی اجتناب نماید. در صورت تعقیب یا نظارت نهادهای ذی‌صلاح، تامین‌کننده شخصا پاسخگو خواهد بود به نحوی که هیچگونه تعرضی و یا خسارتی به آلمادو وارد نگردد و در صورت ورود خسارات و یا تعرض به آلمادو ،خسارات یا جریمه قراردادی متناسب با رفتار تامین‌کننده از وی مطالبه خواهد شد. در صورت وقوع موارد فوق، خسارات ناشی از عمل تامین‌کننده در توافق نامه سطح خدمات منعکس خواهد شد..
 • .
 • تامین‌کننده اقرار میکند هیچ یک از مواد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه استخدامی از جمله کارگر و کارفرمایی بین طرفین نبوده و نخواهد بود. ضمنا تامین‌کننده ضمن پذیرش مسوولیت مقرر در ماده 12 قانون مسوولیت مدنی، آلمادو را از هرگونه مسوولیت مدنی، قراردادی و ضمان مصون می‌دارد.
 • تامین‌کننده کلیه مسوولیت‌های مترتب بر تامین و تهیه محصول، عرضه و نمایش در آلمادو و تحویل محصول به مشتری را به عهده گرفت و عدم اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر موضوعات فوق، رافع مسوولیت وی نیست..
 • تامین‌کننده متعهد میشودکه از واگذاری حقوق و تکالیف خویش در ارائه محصول به هر شخصی و با هر عنوانی حتی وکالت، نمایندگی، جعاله، صلح پرهیز نماید. بدیهی است در صورت اطلاع آلمادو قرارداد فسخ و کلیه خسارات مطالبه می‌گردد..
 • تامین‌کننده مکلف است با رعایت قوانین و مقررات حاکم نسبت به صدور فاکتور به مشتری اقدام نماید.
 • .

تعهدات آلمادو

 • آلمادو متعهد است تا با اختصاص فضای الکترونیکی و امکانات دیجیتالی به تامین‌کننده، متناسب با درخواست تامین‌کننده آنها را ارائه نمایند. شرح کامل شیوه تعامل به شرح درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده است..
 • آلمادو متعهد است ساختار شناسایی، طبقه‌بندی و کدگذاری متناسب با گستره محصولات قابل ارائه در آلمادو را تهیه و در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده ارائه و بروزرسانی نماید..
 • آلمادو متعهد است آموزش کار با درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده را یکبار بصورت رایگان و الکترونیکی به نماینده تامین‌کننده ارائه دهد.
 • .
 • آلمادو تعهد میکندمبالغ مربوط به ارائه محصول به مشتری را به نیابت از تامین‌کننده دریافت و طبق قوانین و مقررات حاکم، در وجه تامین‌کننده پرداخت کند. پرداخت از طریق شبکه بانکی به منزله رسید آن است.

درصورتی که تامین‌کننده اقدام به نقض قوانین و مقررات و همچنین توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) یا نقض هریک از تعهدات قراردادی خود نماید و در موعد مقرر یا به طور صحیح تعهدات خود را انجام ندهد یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به خسارات مادی، معنوی و یا عدم‌النفع از جمله ورود خدشه به اعتبار یا شهرت آلمادو شود، آلمادو حق دارد وجه التزام را در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده محاسبه و از تامین‌کننده مطالبه یا راساً از مطالبات تامین‌کننده کسر کند..

فسخ قرارداد

 • قرارداد بین آلمادو و تامین کنندگان، قرارداد لازم است. همچنانکه با اراده دو طرف منعقد گردیده، با اراده دو طرف نیز قابل انحلال است..
 • در صورت بروز شرایط زیر قرارداد قابل فسخ است:
  • انحلال یا ورشکستگی هر یک از طرفین
  • امر آمر قانونی
  • حکم صریح مراجع قضایی
 • فسخ به مصلحت: آلمادو می‌تواند در موارد زیر بنا به تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، ضمن قطع فوری دسترسی تامین‌کننده به درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده، قرارداد را یک جانبه فسخ نماید. فسخ قرارداد مانع از مطالبه خسارات و وجه التزام قراردادی از سوی آلمادو نمیشود..
  • درصورت نقض تعهدات تامین‌کننده طبق این قرارداد و موارد مندرج در توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) و عدم رفع آن ظرف مدت 10 روز از تاریخ ارسال اخطار الکترونیکی در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده یا از طریق پست‌الکترونیکی.
  • واگذاری قرارداد به شخص ثالث از سوی تامین‌کننده.
  • آلمادو ادامه قرارداد را به مصلحت نداند.

در صورت اعمال فسخ توسط آلمادو ، آلمادو موضوع را از طریق درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده و یا پست الکترونیکی و یا پیامکی به تامین‌کننده ابلاغ می‌نماید.

اعمال فسخ نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف و یا دادگاه ندارد.

آلمادو با محاسبه وجوه دریافتی و هزینه‌ها و خسارات با تامین‌کننده تسویه حساب می‌نماید و در اینصورت تضامین قراردادی همچون ضمانت‌نامه بانکی، اعتبارات اسنادی، ترهین ملکی و غیره (در صورت وجود هر یک) را رفع اثر و عودت می‌نماید.

قوه قهریه:)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیرمترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن که از اراده طرفین خارج بوده، نوظهور بوده، غیرقابل پیش‌بینی بوده و یا غیرقابل برطرف نمودن باشد و ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از یک ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، این مدت به مدت قرارداد افزوده می‌شود. در صورت بروز اختلاف مطابق مفاد قراردادی رفع اختلاف می‌گردد و در صورت بروز اختلاف در تشخیص شرایط حساس، نظر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مناط اعتبار است.

در صورت ادعای تامین کننده مبنی بر فورس ماژور باید گواهی از مراجع ذیربط اخذ و به طرف مقابل ارائه نماید. نوسانات قیمت ارز و یا وفور و یا کمبود کالا در بازار فورس ماژور نیست.

حل اختلاف

در صورتیکه اختلافی بین طرفین قرارداد بروز کند اعم از اینکه مربوط به اجرای موضوع قرارداد و یا مربوط به تعبیر و تفسیر هر یک از مواد قرارداد، آلمادو و تامین‌کننده، توافق نامه سطح خدمات و اسناد و مدارک پیوست آن باشد، ابتدا با اصل حسن نیت بوسیله مذاکره رفع اختلاف می‌گردد و در صورت بقاء اختلاف ظرف پنج روز، موضوع به هیأت داوری ارجاع می‌شود.

هیأت داوری که هیأتی سه نفره است شامل یک نماینده با معرفی کتبی تامین‌کننده، یک نماینده با معرفی کتبی آلمادو و یک نفر به عنوان سرداور.

سرداور که شخصی با آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص پلتفرم‌ها و همچنین تجارت الکترونیکی است از بین کارشناسان رسمی (در تخصص مربوطه) یا وکلای دادگستری به انتخاب هیأت مدیره آلمادو انتخاب می‌گردد.

تبصره : در صورت عدم معرفی نماینده طرفین در هیأت داوری ظرف مدت یک هفته، هیأت داوری با اکثریت اعضاء تشکیل جلسه می‌دهد. و تصمیم لازم را اتخاذ و ابلاغ می‌نماید.

حق‌الزحمه سرداور مطابق تعرفه (حق‌الزحمه داور مصوب 1380 ریاست وقت قوه قضاییه) توسط محکوم‌علیه پرداخت می‌شود. هیأت داوری صلحاً یا حکماً نظریه داوری را از طریق پست سفارشی ابلاغ می‌نماید.

حفظ اطلاعات مشتریان و قرارداد:

هریک از طرفین باید اطلاعات مندرج در درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده و ناشی از قرارداد اعم از اسناد، مدارک و اسرار تجاری، خصوصا اطلاعات مربوطه به مشتریان، را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات و جوانب مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن به وسیله کارکنان خود را نیز اتخاذ نمایند. این تعهد تا دو سال از تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است. طرفین باید کلیه اطلاعاتی که به آنها ارائه شده یا در جریان مذاکرات منتهی به قرارداد یا از این پس در جریان کار کسب می‌نمایند را محرمانه نگاه دارند. هیچ چیز مجوز افشای اطلاعات نمی‌شود مگر تا جایی که به موجب قوانین و مقررات لازم الاجرا یا احضاریه‌های قانونی ایجاب می‌نماید. با این حال طرف ارائه کننده اطلاعات در این موارد نیز موظف است به سرعت پس از دریافت احضاریه قانونی از مراجع صالح مبنی بر دستور افشای اطلاعات و پیش از هرگونه اقدام، طرف دیگر را مطلع نموده و در صورت الزام قانونی به پاسخگویی، با هماهنگی و در چارچوب قانون اقدام نماید.

آلمادو حق دارد به صلاحدید خود خسارات ناشی از نقض این تعهد را محاسبه نموده و از مطالبات تامین‌کننده کسر نماید.

 

قوانین و مقررات

قرارداد فیمابین آلمادو و تامین کنندگان در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم، تایید و مبادله می‌گردد. قوانین حاکم بر این قرارداد و طرفین آن قوانین و مقررات جاری کشور از جمله موارد زیر است:

 • قانون تجارت
 • قانون تجارت الکترونیکی
 • قانون مدنی
 • قانون مسئولیت مدنی
 • قانون نظام صنفی کشور
 • قوانین و مقررات مالیاتی
 • قانون جرایم رایانه‌ای
 • قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان
 • قانون مبارزه با پولشویی
 • قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز
 • قانون تعزیرات حکومتی
 • قانون مبارزه با مواد مخدر
 • قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی

تامین‌کننده اقرار به آگاهی از کلیه مفاد قرارداد به ویژه قوانین فوق‌الذکر نمود

اقامتگاه طرفین

 • نشانی ذکر شده در قرارداد، اقامتگاه قانونی طرفین است.

در صورت تغییر آن، حداکثر ظرف مدت 7 روز به صورت کتبی به طرف دیگر اعلام می‌نماید. در صورت عدم اعلام، کلیه ابلاغ‌ها توسط آلمادو یا هر مرجع مرتبط به اقامتگاه قانونی، به منزله ابلاغ قانونی آن می‌باشد.

تامین‌کننده مکلف به معرفی یک شماره تلفن همراه به عنوان شماره نماینده و یک پست الکترونیکی به عنوان پست الکترونیکی نماینده می‌باشد. هر گونه ابلاغی پیامکی یا الکترونیکی به آنها به منزله ابلاغ قانونی می‌باشد.

 • قرارداد که در سامانه طرف اول قرارداد موجود است، ابتدا توسط تامین‌کننده تکمیل، تایید و تصدیق گردیده و به طرف اول تسلیم می‌گردد. مبنای انعقاد قرارداد، زمان تایید و امضاء طرف اول می‌باشد و یک نسخه به تامین‌کننده مبادله می‌گردد.
 • مقررات حاکم بر درگاه ارتباطی آلمادو و تامین‌کننده و مفاد توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) و کلیه اسناد و مدارک و پیوست‌ها و شروط و تعهدات حاضر ضمیمه قرارداد و جزء لاینفک آن است.

شرایط فوق را مطالعه کرده و قبول دارم